اخبار

کتاب الکترونیکی صنایع دستی ایران

کتاب صنایع دستی ایران منتشر شد.

ما در این کتاب که به همت جمعی از کارکنان شرکت صنعت آفرینان امداد گردآوری و تهیه شده است کوشیده ایم بخش کوچکی از صنایع دستی ایران، این هنر والای معنوی و عرفانی را به شما گرامیان معرفی نماییم و دریچه ای برای شناخت هنرمندان و آثار زیبایشان باشیم. شایان ذکر است که کتاب مذکور از جمع آوری تصاویری از تولیدات و محصولات دستان هنرمند مددجویان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) در سراسر کشور تهیه شده است. امید که در پرتو عنایت الهی در این راه مفید واقع گردد.
جهت مشاهده و مطالعه ی این کتاب الکترونیکی به آدرس https://ecico.ir/handmade-book/ مراجعه فرمایید.
عناوین کتاب شامل این موارد است:
همچنین در پیشگفتار آمده است:

صنایع دستی ایران به عنوان نماد و تبلور فرهنگ غنی این سرزمین از دیرباز شهرتی جهانی داشته است. خمیر مایه ی اصلی آثاری که به دست هنرمندان خلاق و سختکوش ایرانی پدید آمده از عمق تاریخ کهن این مرز و بوم نشات گرفته است. اصولا صنایع دستی بخشی از هنر و صنعت ملی ماست که علاوه بر جنبه های اقتصادی، فرهنگ و ارزش های ملی و نیز خلاقیت و بینش فلسفی و هنری اقوام ساکن در هرنقطه ای از کشورمان را منعکس می سازد. به بیانی دیگر «صنایع دستی و هنرهای بومی وابسته به آن، زبان گویای تاریخ اجتماعی جوامع و نمایان گر فرهنگ ها و هنرهای قومی مردم ایران است.»

تمدن غنی چندین هزار ساله ی ایران هر گردشگری را متحیر می سازد و او را ترغیب می کند تا تکه ای از این سرزمین کهن را به عنوان خلاصه ای از تاریخ ایران زمین، به سوغات ببرد و این تکه ارزشمند برای گردشگران، همان صنایع دستیست که روح و عشق انسان شرقی در آن پیوند خورده است. جهانیان با وجود تنوع و تکثر صنایع دستی ایران تنها با تعداد محدودی از این صنایع آشنا هستند ولی معرفی صنایع دستی ایران می تواند در صنعت گردشگری و اقتصاد کشور تأثیرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *