دسته بندی کلی محصولات ترنج

تمامی محصولات فروشگاه ترنج دارای بالاترین کیفیت و بهترین قیمت بازار می باشد
این محصولات به دو بخش اصلی صنایع دستی و فرش دستباف
تقسیم می شود.

فرش دستباف

متنوع ترین فرش های دستباف ایران

صنایع دستی

چشم نوازترین صنایع دستی ایران

معرفیــــ محصولات

فرش دستباف قم

قم شهری باستانی در جنوب تهران در مرکز ایران است. اگرچه صنعت قالی بافی به طور سنتی در میان عشایر و روستاییان قم رایج بوده است. اما بافت فرش در این شهر از قرن بیستم یعنی حدود 80 سال پیش آغاز شد. یعنی زمانی که بازرگانان چهارچوب قالی را به شهر آوردند و در فضایی کوچک شروع به کار کردند. این صنعت به سرعت در شهر قم رایج شد و به تدریج به روستاهای اطراف نیز سرایت کرد.

فرش دستباف فارس

رنگ‌های اصلی فرش فارس قرمز، آبی، قهوه‌ای و سفید است که از رنگزاهای طبیعی مانند روناس، نیل، برگ کاهو، پوست گردو، ساقه گیلاس و پوست انار به دست می‌آید. بانوان فارس مسئولیت طراحی، انتخاب رنگ و بافت را به عهده دارند و صحنه‌هایی از زندگی روزمره عشایر را بر روی تار و پود قالی جاودانه می‌کنند. قالیبافان هنرمند فارس فرش را بدون نقشه می‌بافند و بنابراین حتی دو فرش یک بافنده نیز طرح یکسانی ندارد. خامه رنگی به تارهای پشمی گره زده می‌شود تا نقش فرش بافته شود.

فیروزه کوبی

هنر فیروزه‌ کوبی جزء یکی از صنایع‌دستی نوظهور در ایران است که بسیار زیبا و چشم‌نواز است. سنگ فیروزه یکی از زیبا‌ترین سنگ‌های موجود در جهان است که همواره مورد توجه انسان‌ها قرار گرفته است. رنگ جذاب و آبی این سنگ به دلیل وجود عنصر مس در آن است. جالب است بدانید که این سنگ در کشورهایی هم‌چون مصر، مکزیک، آمریکا و ایران یافت می‌شود اما بهترین و مرغوب‌ترین نوع این سنگ مربوط به کشور ایران است که از کهن‌ترین و بزرگ‌ترین معدن فیروزه جهان که در نیشابور است استخراج می‌شود.